Hakkımızda

 

TARİHÇE

1958 yılında mesleği olan terzilik ile iş hayatına başlayan Şevket Hançerli, 1978 yılında ticaret dünyasına ilk adım atmıştır. Zaman içinde çekirdek aile üyelerinin de katılımıyla çeşitli hediyelik ürünlerin ithalatı ile ticarete devam eden Şevket Hançerli, 1985 yılında Şevket Hançerli Ticaret Limited Şirketini kurmuştur. Bugün gıda ve diğer tüketim ürünlerine yönelik yatırımları ile müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen Şevket Hançerli Ticaret Limited Şirketi sürdürülebilir kalite yönetimi ve istikrarlı girişimlerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hizmet sunmaktadır.

İLKE VE DEĞERLER

Girişimci bir yaklaşım sergileyen Hançerli, eleştirilere açık bir çalışma ortamı sunarken temel değerlere, özellikle de dürüstlük, saygı ve adillik ilkesine odaklanır. Kurumsal kültürü, yerli ekonomiye katkı sağlama, sosyal sorumluluk, çevre bilinci ve çalışan haklarına verdiği önemle şekillenir. Dijitalleşme konusunda etik kurallara uyum gösterir ve sürekli büyüme hedefi doğrultusunda iş süreçlerini geliştirir.

 


MARKALAR

Hançerli; Akdeniz Ton, Akdeniz Ece, Bolief, Yeşil Evim ve Allrice gibi daha birçok markasıyla sofralara lezzet katmaktadır. Bunun yanı sıra Selva, Bal İkizi, Salti, Wasp co., Long Chips, O My Pop, Chizzpa, Groot ve Kanz Baby gibi Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerinin tanınmış pek çok markasının distribütörlüğünü üstlenerek hızlı tüketim ürünleriyle de sektörde fark yaratmaktadır.

HİZMETLER

Yenilenebilir enerji ve çevreci anlayışı ile teknolojik detaylarla donatılmış 15,000 metrekarelik geniş bir alanda kurulan yeni kompleks; idari bina, depolama alanları, eleme/ayrıştırma ve dolum tesislerinden oluşmaktadır. Bu büyük kompleksin ilgili bölümlerinde bakliyat sektörünün lider markası Akdeniz Ece ürünleri önce, saatte 5.5 ton eleme/ayrıştırma kapasiteli, son teknoloji makinelerde işlendikten sonra büyük bir titizlikle el değmeden paketlenmektedir. Ayrıca, iklimlendirme sistemine sahip tüm kompleksin depolama alanında ‘Back to Back’ ve ‘Mekik Raf Sistemleri’ ile birlikte asansörlü “Reach Truck’lar” bulunmaktadır. Böylece, bu yüksek teknolojilerden yararlanarak, 180 konteyner ürünü sağlıklı bir şekilde aynı anda depolanabilmektedir.

 

DAĞITIM AĞI

Üretim ve depolama alanındaki deneyim ve donanımı ile verdiği hizmeti tüketiciye kusursuz ve hızla ulaştırabilmek amacı ile oluşturulan dağıtım ağı sayesinde Şevket Hançerli Ticaret Limited, 120 kişiden fazla çalışma ekibi ve 100’e yakın lojistik araçla K.K.T.C. sınırları içinde 1250’den fazla işletmeye ürün tedariğini eksiksiz bir şekilde sağlamaktadır.

SOSYAL SORUMLULUK

Üretimin yanı sıra ülke ekonomisine katkı sağlamayı ve üreticiyi desteklemeyi misyon edinen Hançerli, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın kontrolünde, Akdeniz Ece markasının yıllık nohut ihtiyacının büyük bir bölümünü yerli üreticilerden karşılamaktadır. Bunula birlikte 2023 yılında K.K.T.C. de üretilen yerli nohutun ihracatının yapılması da ilk kez 2024 yılının şubat ayında Hançerli tarafından gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, başta Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı olmak üzere kamu yararına çalışan dernek ve kuruluşlara destek verirken çalışanlarını da sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri konusunda teşvik etmektedir.