Yönetim Kurulu

Mustafa Hançerli

14 Mayıs 1965 Lefkoşa doğumlu olan Mustafa Hançerli, Öğrenim hayatına Yeni cami okulunda başladı. İlköğrenimin ilk iki sınıfını bu okulda okuyan Hançerli, geri kalan dört sınıfını Atatürk ilkokulunda, Lise öğrenimini ise 1977 – 1983 yılları arasında Türk Maarif kolejinde tamamlamıştır.

2 yıllık vatani görevi sonrası, 1985 yılında ticaret hayatına ilk adımı attı. Ticaret hayatının içinde sivil toplum kuruluşlarının sonraki nesillere sağlam bir gelecek bırakmanın en iyi aracısı olduğuna inanan Hançerli, 1989 yılında Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneğinin kurucularından olup, 6 yıl yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmüştür.

1994 yılında KKTC Lefkoşa Türk Belediyesi meclis üyesi seçilen Mustafa Hançerli, 2012 yılına kadar 16 yıl boyunca bu görevini sürdürmüştür. Bu süreçte 4 yıl ihale komisyon üyeliği, 7 yıl ihale komisyon başkanlığı, son 2 yıl ise Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenerek Lefkoşa belediyesindeki hizmetlerini tamamlamıştır.

2010 – 2020 yılları arasında Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği’nde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yapmış, 2020 yılında seçilmiş olduğu Kıbrıs Türk Ticaret Odası Meclis Üyeliği görevini halen sürdürmektedir.

1985 yılında atıldığı iş hayatının yanında birçok Kurum, Kuruluş ve Dernekte görev alarak edindiği tecrübesi ve bilgi birikimi ile Şevket Hançerli Tic. Ltd. Direktörü olarak iş yaşamını sürdürmektedir.

1993 yılında Havva Arıcan ile evlenen Mustafa Hançerli, İzber, İzlem ve Şevket adında üç evlada sahiptir.

Ali Hançerli

1968 yılında Lefkoşa’da doğan, İlköğrenimini Atatürk ilkokulunda, Orta öğrenimini 20 Temmuz ortaokulunda tamamlayan Ali Hançerli, lise öğrenimini Sedat Simavi Yapı ve Endüstri meslek lisesinde tamamlayarak mezun olmuştur.

İş hayatına, öğrenimini gördüğü meslek kolunda başlayan Ali Hançerli, bir yıllık elektrik teknisyenliği deneyiminin ardından babasının önerisi üzerine aile fertleri ile birlikte Şevket Hançerli Tic. Ltd. oluşuma katılarak bugünkü iş hayatının temellerini atmış bulunmaktadır.

İki yıl süren vatani görevini 4. Piyade taburunda tamamlamıştır.

Ali Hançerli yoğun iş temposunun yanında spora ve özellikle bisiklete olan düşkünlüğünü hiç terk etmemiş ve bisiklet federasyonunun çeşitli kademelerinde görev aldıktan sonra şu anda yönetim kurulu üyesi olarak sektöre ve gençlerin sporla buluşması için hizmetlerine devam etmektedir.

İş hayatındaki başarıları sonucu İŞAD (Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu üyeliği yanında KTTB (Kıbrıs Türk Tedarikçiler Birliği) Yönetim kurulu üyelikleri görevlerini üstlenmiş ve otuz yılı aşkın ticari birikimleri ile gelecek nesillere yaşanılası bir ülke bırakmak için gönüllü dernek faaliyetlerine devam etmektedir.

Ali Hançerli evli ve 2 çocuk babasıdır.